Poštovani,
    Još uvek sam trudna i razvoj trudnoće je išao normalno, ali su na ultra zvuku u 7 mesecu primetili da je glava mog deteta uža nego što treba. Sada sam u osmom mesecu i rade mi testiranja krvi na rubeolu i neke viruse. Treba mi informacija i objašnjenje zašto je to tako i postoji li naziv za takav nedostatak mog deteta.
    Hvala što postojite.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno se radi o dolichocephalii, gde je glava manje biparijetalnog dijametra, sužena, izdužena više nego normalno, u bipearijetalnom usjeku izgled elipse naglašeniji, ali opseg glavice je normalan a cefalični indrx smanjen. Ovo stanje se javlja kao kranijalnihdisostoza ili oligohidramniona odnosno smanjenja plodove vode a može biti i individualni varijetet oblika normalne glave.
      Pozdrav.