Poštovani doktori,
    Unapred vam se zahvaljujem na vašem vremenu i pažnji koju nam posvećujete. Naime, ja sam 2007 god. u julu radila konizaciju grlića, gde je bio prisutan cin I/II koji je naravno pre toga potvrdj, biops. rezultat je bio ok. I hvala gospodu bogu u februaru sam baš radila šestomesečni papa koji je ok. Naime, ja imam jedan problem. Rećiću Vam da sam od operacije do sada na svakih 6 meseci radila briseve na klamid. mikop. i ureapl., radila cerv. bris, vaginalni bris. Uvek je sve ok. I evo došao mi je rezultat: cerv. Bris nisu izo. Patog. Bakter. Vagin. Bris nisu izolov. Patog. Bakter. Negativno na kl. Miko. I ureapl. Radila sam briseve i u privatnim i u državnim laborat. I ivek je isto. Ja osećam, ne uvek, već povremeno kao onaki pritisak, ne bol, ne svrab, već onako neki čudan osećaj baš na otvoru vagine. Povremeno osetim unutra da me onako s vremena na vreme kao zasvrbi ili pecne. Sekreta imam na gaćama, ne uvek, i to što se pojavi mogu samo da vidim na vešu u boji kao onako 1 tačka, 2 tačke. Koje se osuše. Mislim nije vlažno, toga baš ima u malim količinama. Mislim da ja ne zagledam toliko ne bi ga ni videla. Jer moram priznati da sam opterećena svim tim nakon operacije katastrofa. Bila sam i na kolpo. i na preg. i na ul. male karlice, i davala urina na analizu i sve je ok. Koristila i laktogyn, i sve moguce vag. Cansec. Maks. , lomexin, ginodak. Povidon jod, jer dobila sam gljivice nakon operacije s kojima sam se dugo borila ali mislim da ih još nisam pobedila, i ako brisevi ne ukazuju na njihovo prisustvo. Imam partnera s kojim odnose imam uvek s kondomom nakon operacije, i sa njim sam u vezi već 10 god. Ujedno mi je i jedini do sada. Nisam imala odnose nakon davanja briseva da bi mi se juče pojavio onako gust iscedak ujutru kada sam ustala, poceo baš da se oseća katastrofa. Odmah sam počela da stavljam povidon jod. I to je nestalo. Isto mi se pojavilo pre mozda par meseci isto tako na jedan dan samo tako jak miris i prošao bez ikakve terapije. Izvinite na ovako dugom postu, ali kako drugačije objasniti. Molila bih Vas da mi odgovorite šta vi mislite o svemu ovamo. Šta mi vi preporučujete da uradim. Ja priznajem da sam malo više opterećena posle operacije, i da razmišljam o raznim glupostima. Inače ja imam 29 god. Nemam dece a u julu ove god. je svadba.
    Veliko vam hvala.

    Odgovoreno: 15. 04. 2009.
    • Pomenuti sekret su verovatno gljivice koje se uvek mogu pojaviti kada padnu odbrambene snage organizma iz razno raznih razloga. Onda uzmete pomenute vaginalete 5 do 7 dana ili canesten 3 vag,. Moja Vam je preporuka da izvršite ispitivanja na Herpes genitalis IGM i IGG, te da uradite PCR N papiloma viruse. Pozdrav.