Poštovani,
    Imam 38god i htela bih još jedno dete ali zbog problema sa disanjem koje sam imala posle prvog porođaja (pre 5 god) ne usuđujem se ostati u drugom stanju a da ne saznam što je bio uzrok tome. Odmah po porođaju, pri pokušaju da ustanem ostala sam bez vazduha-uspela sam da izdahnem i da malo udahnem (pri čemu sam imala osećaj da će mi pluća izleteti iz grudi) i onda ostala u potpunosti bez vazduha. Vratila sam se u ležeći položaj i disanje je bilo potpuno normalno. Posle 12 sati sam uspela ustati, no posle 10tak min. na nogama počela sam ubrzano disati - više nisam ostajala u potpunosti bez vazduha. Naredna 3 dana nisam mogla ostati dugo na nogama jer bi počela ubrzano disati (nisam mogla duboko udahnuti) a onda sam zamolila da mi daju bocu infuzije. Pored infuzije dobila sam i gvožđe jer mi je krvna slika bila loša. Posle toga više nisam imala problema sa disanjem. Od 28 nedelje trudnoće sam ležala i pila partusisten+verapamil. Od porođaja do sada nisam imala nikakvih problema sa disanjem, a i redovno vežbam bez ikakvih problema. Molim Vas ako možete da mi kažete šta je moglo da bude uzrok ovom gušenju i da mi date savet kojem specijalisti da se eventualno obratim radi pregleda (u dilemi sam da li da odem kod pulmologa ili kardiologa ili nekog trećeg).
    Unapred se zahvaljujem uz srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • Veoma nejasno ste to opisali kao da se niste porađali u bolnici i kao da ste bili prepušteni sami sebi. Moja Vam je preporuka da pre ulaska u sledeću trudnoću ispitate se kod interniste i pulmologa kako bi se videlo da li ste zdravstveno spremni za drugu trudnoću. Pozdrav.