Poštovani,
    Dragi doktore, na grliću materice, a i na delu vaginalnog zida postoje polja koja se ne oboje jodom na kolposkopskom pregledu, a biopsija je pokazala da se radi o hpv. Papa je II grupa. Lekar mi je rekao da samo treba da jačam imunitet. Da li će pojačani imunitet moći da eliminiše ova polja? Zabrinuta sam, jer ovakvo stanje imam već sigurno 8 godina, idem redovno na kolposkopske preglede, ali se situacija na grliću ne menja onako kako sam očekivala. Da li ja sebi mogu na neki način da pomognem? Inače imam 36 godina i dva deteta.
    Puno hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Potrebno je da uradite pcr na papiloma viruse da se vidi koje tipove virusa imate, da li su onkogeni ili ne. U svakom slučaju sve je korektno urađeno i slušajte savete Vašeg ginekologa.
      Pozdrav.