Poštovani,
    Više puta sam imala genitalni herpes a želim uskoro da ostanem u drugom stanju. Da li ću zbog toga imati neke smetnje da ostanem u drugom stanju i da li će beba imati nekih problema zbog toga i kakvih? Da li postoji neki novi lek za efikasnu terapiju genitalnog herpesa a da nije u pitanju Aciklovir ili Viru-Merc?

    Odgovoreno: 06. 04. 2009.
    • Genitalni herpes se ne može izlečiti sa medikamentima, te ne postoji adekvatan lek za njegovo izlečenje. Potrebno je jačati imunološki sistem organizma (vitamini i sl.) kako virus iz pasivnog ne bi prešao u aktivni oblik. Kod aktiviranja virusa u toku trudnoće u ranoj fazi, može doći do odumiranja ploda i malformacije ploda te je neophodna brižna kontrola trudnoće od samog početka.
      Pozz