Poštovani doktore, imam jedno pitanje u vezi izostanka menstruacije.
    Tačnije pošto mi kasni već dva meseca ginekolog mi je uradio osnovne analize papa testa i brisa koji su po njemu u redu, s tim  što je bris 3.d grupa. Dao mi je Orgametril da pijem 5 dana 2x1, da mi izazove menstruaciju. Zanima me da li smem da ga pijem pošto imam kao neko tačkasto krvarenje iz vagine? Da napomenem da sam uradila i beta hcg test koji je negativan, tako da je trudnoća isključena. Hvala na odgovoru.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Možete uzimati Orgametril tbl. po preporuci Vašeg ginekologa, bez obzira na tačkasta krvarenja. 5-7 dana posle zadnje tablate očekujte i da dobijete menstrualno krvarenje.
      Preporuka da se uradi i ultrazvučni ginelokoški pregled.
      Kontrala po završetku ciklusa.