Poštovani,
    interesuje me da li se na ultrazvuku ne razlikuje cista-ukoliko ne prsne folikul i cista žutog tela.
    Kao što sam već pisala, sada je nastao problem zato što jedno te isto, više ginekologa različito vide-po jednima je sve u redu, pošto je cista žutog tela, a po drugima je to klasična cista.
    Kome da verujem?

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Ultrazvučno se apsulotno razlikuje folikularna cista od ciste žutoga tela. Samo neiskusnom pretraživaču može se desiti da ne prepozna o kojoj se cisti radi. Cista žutog tela obično se izgubi iza mensesa te je moja preporuka da uradite ultrazvučni nalaz 2-3 dana iza mesnesa. U buduće, kada budete postavljali pitanje unesite podatke o veličini ciste, debljini zidova, ehogenosti ciste odnosno najbolje je da prepišete ultrazvučni nalaz.