Imam 28 godini i sum od Skopje. Imam policisticni jajnika i primav kontracepciski tableti i dok primam tableti ciklus je redovan, a kad gi ne primam nemam ciklus. Mazena sum i se obiduvame da zatrudnam, ama teško ide. Sakam da mi dadete sovet kako možam da gi izlečam cistit, da li ima lek i možam li da ostanam trudna?

    Odgovoreno: 20. 03. 2009.
    • Policisticni jajnici se leče medikametozno i operativno. Pre medikametozne teripije potrebno je ucšniti ultrazvuk dojke, ultrazvučni ginekološki pregled, PAPA bris, uzeti hormonalni status, jetrene pretrage i mali kolaulogram.T ek nakon ovako sveobuhvatnog ispitivanja pokuša se lečenje u trajanju od 6 meseci Dianom 35 tbl i Sioforom tbl. Lečenje mora biti pod stalnom kontrolom ginekologa. Ukoliko hormonalna terapija ne da rezultate, pristupi se hirurškom lečenju.