Poštovani,
    Trudna sam 17 nedelja i 5 dana, imam 28 i po godina. Pre 2 dana su mi radili 4D ultrazvuk, sve je u redu sa bebom, osim što na desnoj hemisferi mozga ima cistu veličine 5mm (PCH desno sa cistom 5mm). Doktor koji je radio ultrazvuk kaže da, pošto je bio dobar rezultat dabl testa i ultrazvučno sve ostalo izgleda u redu, se ta cista ne uzima kao nešto ozbiljno i da će vremenom nestati. Molim Vas da mi što pre odgovorite kakvo je Vaše mišljenje o tome, uplašena sam za zdravlje bebe. Da li je ta cista opasna? Da li može da ošteti bebin mozak? Da li bi trebalo da uradim još neke analize zbog toga? Da li može da dovede do nekih poremećaja sada ili kasnije? Da li mogu da utičem nekako ishranom ili nečim da se ona povuče? Kako da znam da li je beba psihički i fizički normalna?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Vaš lekar Vam je to korektno obrazložio. Obično se te ciste horioidalnog pleksusa izgube u starijoj trudnoći.
      Ukoliko bi postojalo obostrano tada bi postojala eventualna sumnja na neko genetsko oboljenje.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #24685

    • Moja snaja je u petom mesecu trudnoce. Ima 26 godina. Danas joj je uradjen 4d test na kome je ustanovljeno da su uocene obostrane ciste pch. Svi drugi rezultati su u redu. Molila bih vas za savet, da li treba uraditi neki dodatni pregled ili primeniti neki vid terapije. . Ginekolog je rekao da nema razloga za brigu. Unapred zahvalna.