Poštovani,
    trudna sam i u 12. nedelji sam imala lagano krvarenje (3 svetlo crvene kapi tačnije) i nakon toga par dana tamno braon razblažen iscedak. Kod lekara nije bilo krvarenja (odmah sam otišla) a grlić je zatvoren. Prepisao mi je 5 progesteron inj. na 3.dan. Sad mi savetuju (u 14.sam nedelji) da nastavim s utrogestanom 3x1 a ja nemam nikakve bolove niti krvarenje.
    Šta Vi mislite o tome? Da li je ta dalja upotreba progesterona opravdana? Ja sam diplomirani farmaceut i nervira me što sve trudnice dobijaju šablonsku terapiju .

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Ukoliko ne krvarite i nema bolova (kontrakcija) ne treba da uzimate terapiju. Da li ste uradili ekspertni ultrazvučni pregled koji se radi od 11-14 nedelje? Uz Dabl test, ultrazvučno se može lepo videti, da li postoje znaci subhorioidalnog krvarenja i da li je ptrebna terapija ili ne, i ako nema znakova vanjskog krvarenja.