Poštovani,
    Moj ginekolog mi je sugerisao operaciju u Junu jer imam dva mioma na materici veličine oko 10cm. Miomi se šire ali ne rastu. Skoro su celu matericu prekrili. Ovo je izveštaj lekara ultrazvučni nalaz uterusje i avf, nepravilnog oblika, logitudinalnog diametra mm, anteroposteriornog mm i transvezalnog mm. Zidovi uterusa su nehomogeni. Na zadnjem zidu i levo bočno se uočava subsezni miom promera 77x68mm nehomogene ehostrukture, sa uočljivim oskudnim protokom bez pataloških karakteristika. Kavum uterusa je prazan sa endometrijumom debljine 9/2mm proliferativnog tipa koji je homogen i dobro delienaran. Desni ovarijum je parcijalno vidljiv, promera 22x10mm. U duglasovom prostoru nema znakova prisustva slobodne tečnosti. Dg: myoma uteri 08.08.2009 šta mi savetujete da radim. Da li je ikako moguće izbeći operaciju, jer se jako bojim? Inače sam pušač.
    Unapred hvala zabrinuta.

    Odgovoreno: 02. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Operacija nije neophodna, jer niste vitalno ugoženi, ali nemate razloga za strah od operativnog lečenja, jer operacija koja Vam je predložena ne bi trebalo da predstavlja problem za operatera.