Poštovani,
    Interesuje me da li je moguće utvrditi spontani pobačaj u prvom mesecu trudnoće i koji su simptomi ukoliko je moguće (između prve i druge menstruacije)?
    S poštovanjem, Jelena.

    Odgovoreno: 04. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Dešava se da pacijentkinja dobije menstruaciju preko aktuelne trudnoće a da zatim spontano pobaci. Simptomi su krvarenje i eventualno bolovi. Potrebno je uraditi beta hcg iz krvi a ako je nalaz pozitivan, za par dana ga ponoviti i ako vrednosti padaju, najverovatnije se radi o spontanom pobačaju. Naravno to sve se radi u dogovoru sa ginekologom uz ultrazvučni i ginekološki palpatorni pregled.