Ukoliko do trudnoce ne dolazi u periodu od 2 godine redovnih sexualnih odnosa, a radjene analize pokazuju da su partneri zdravi, zanima me da li se radi o zapusenim jajovodima? Od testova jedino jos nismo radili antispermatozoidna antitela.

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da je prethodno urađen, spermogram partnera, potpuna bakteriološka obrada oba supružnika, folikulometrija, post koitalni test. Ako je sve to odrađeno neophodno je proveriti prohodnost jajovoda, bilo da se uradi hsg, histerosalpingografija ili laparaskopija.