Poslednjih godinu dana imama neredovne menstruacije. Ciklus traje od 24 dana do 2 meseca. Poslednje su bile 11. 05. 2009. I 03. 07. 2009. Kod poslednje menstruacije, nekoliko dana pre nje i u toku, osetila sam veoma jake bolove u nekoliko navrata u predelu desnog jajnika. Nakon toga nisam imala menstruaciju. Sada, poslednja dva dana pojavio mi se sekret blede boje, više prljavo roze. Imam i tupe bolove u donjem delu stomaka i predelu jajnika koji nisu jaki. Izbezumljena sam da je nešto kancerogeno. Inače u poslednjih godinu dana imam i velike probleme na poslu (bivši direktor pod mobingom novog) , tako da sam sve to vreme na terapiji antidepresicima. Pojačano sam osetljiva, plačljiva ili razdražljiva. Imam probleme sa spavanjem. Imala sam period kada nisam uzimala hranu, punoi oslabila, ali sada je moja težina kao i godinama unazad (v 166, t 55) . Ima li uopšte mogućnosti da uzrok ovokavom krvarenju nije kancerogene prirode? Najlepše vas molim za odgovor dok sakupim hrabrost za odlazak lekaru jer sam u strašnom stanju.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ne treba da se preterano brinete ali je neophodno da se javite svom ginekologu, kao i da se posavetujete sa psihijatrom. Zbog tegoba koje ste naveli zaslužujete da budete detaljno pregledani ali ne i da razmišljate o najtežim bolestima. Zato se samo psihički smirite i otiđite na pregled.