Vec tri mjeseca nemam menistraciju. Imam 16god. . I brine me to sto nemam redovno kao prije. . Isla sam na razne pretrage al svi kazu da je sve uredu, a ja se brinem. . Mozetel mi rec jel moguce da je to od sikiracije il necega drugog??

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      U tim godinama neretko se dešava, zbog još nepotpune zrelosti hipotalamusa i hipofize, da menstruacija povremeno izostane i nekoliko meseci, te da ne bude uredna. Bez obzira što verovatno nije nikakav veliki problem, neophodno je javiti se ginekologu da se uradi ultrazvučni pregled i otkloni sumnja u postojanje ciste na jajniku ili nekog drugog uzroka izostanku menstruacije.