Postovani, imam 46 god, i miome na materici zbog kojih mi je preporucena hitna operacija vadjenja materice i jajnika. Problem je sto zbog cisticne dojke ne bih smela posle operacije da primam uobicajenu hormonsku terapiju. Kakve posledice mogu biti tako naglog prestanka lucenja hormona?

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      S obzirom na vaše godine, za očekivati je da bi ste vi u dogledno vreme, menstruaciju izgubili spontano, tako da vam operacija samo ubrzava ono što bi se i inače uskoro dogodilo. Hormoni jajnika štite ženu od kardiovaskularnih bolesti kao i od osteoporoze, ali ne uzimaju sve žene hormonsku supstituciju nakon menopauze, pa opet nemaju tih problema. Vi samo idite na redovne kontrole nakon operacije.