postovanje doktore pitanje koliko pre i koliko posle menstruacije se nemoye ostati u drugom stanju i koliko mogu u to da budem siguran stim sto cemo kao dodatnu zastitu koristiti kondom unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Odgovoricu Vam kada su plodni dani: Od dana ovulacije koga dobijate kada od duzine ciklusa oduzmete 14 dana ( npr ciklusi su na 29 dana, onda 29-14= 15.-ti dan je ovulacija). U odnosu na taj dan +- 5 dana su plodni dani jer spermatozoid zivi 72 a j. celija 48 h. To je u teoriji- u praksi uvek bude drugacije te se na metodu plodnih dana nemojte previse oslanjati- najnepouzdanija je. Procitajte tekst Kontracepcija na sajtu.Pozdrav.