zdravo>>>imam22 god.u vezi sam 3 god.odlucili sam da cemo imati odnos,al prije ja bi htjela da mi Vi kazete malo vise o zastiti od trudnoce,osim kondoma i tableta......zahvaljujem una

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.
    • Na sajtu imate tekst  Kontracepcija- procitajte ga- bice Vam jasnije neke stvari. Osim opisanih postoji i metoda prekinutog snosaja (kada muskarac ne svrsava u vaginu partnerke), ali je to vrlo nesigurna metoda i ja je ne preporucujem. Plodni dani su Vam kada od duzine ciklusa oduzmete 14 dana i +- 5 dana u odnosu na taj dan jer spermatozoid moze preziveti 72 h a jajna celija 48 h (sto je zbirno 5 dana). Takodje ne preporucujem spermicidna sredstva jer su po meni nekomforna. Moj savet za Vas je kondom, ali da svaki odnos bude zasticen. Ako niste spremni na to onda Logest oralna kontracepcija. Na nasem trzistu dijafragma za zene ne postoji.