Postovani, imam pitanje u vezi porodjaja carskim rezom. Porodila sam se 24.11.2007. prirodnim putem, ali sam prilikom porodjaja jako iskrvarila, a i ostao mi je deo posteljice. Ja licno mislim da se to desilo zbog sudara koji sam imala u 8 mesecu trudnoce i posle kojeg mi je naprsao vodenjak, (niko od lekara to nije konstatovao, to je moje licno misljenje). Plodova voda mi je oticala oko 10 dana pre porodjaja po malo. prilikom sudara se na srecu nisam povredila, samo sam nabila grudni kos na volan. Posle porodjaja sam primila infuziju i 4 jedinice krvi. Interesuje me da li bih zbog ovoga mogla imati problema prilikom drugog porodjaja i da li bi u tom slucaju bilo dobro da se porodim carskim rezom. Jos nisam trudna ali suprug i ja radimo na bebi. Napominjem da sam se posle porodjaja oporavila za veoma kratko vreme, cak su se i cudili sto mogu da ustanem 2 dana posle porodjaja, Beba je bila teska 3960 gr. i dugacka 54 cm. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Bebu pravite 18 meseci nakon porodjaja - to je donja granica koja se preporucuje kada je prethodni porodjaj zavrsen CR-om zbog reza na materici (vise procitajte na sajtu u tekstu Carski rez) dakle ne ulazite jos uvek u trudnocu. Vase misljenje u vezi vodenjaka i svega sto se desavalo je pogresno, ali to sada nema veze jer ste se super oporavili. Ne zurite sa trudnocom - procitajte tekst.