Postovani doktore,nakon dva spontana pobacaja uradili smo sve analize koje nam je dr savjetovala(hlamidija,mykopl.,ureapl.,spermokultura,bris uretre)osim kariotipa i sve su o.k..Dr.je trenutno na odmoru pa do septembra nismo u mogucnosti provjeriti kariotip.S obzirom da se on i ne lijeci,da li da pocnemo "praviti bebu"(21.07.istice 3 mjeseca od drugog sp.pobacaja)? Imam jos jedno pitanje-da li da koristim folnu kiselinu i u kom obliku,i do kad je smijem koristiti kad dodje do trudnoce? HVALA DO NEBA NA SVIM PRETHODNIM ODGOVORIMA!

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Folnu kiselinu 1 tbl. dnevno pocnite da pijte cak i prekoncepciono. Mozete je piti do 16.-te nedelje ( moze i kasnije), ali njen efekat je u ovom periodu najvazniji (smanjue se incidenca anomalija centralnog nervnog sistema deteta). Verovatno ste procitali tekst "Ponovljeni spontani pobacaj" na ovom sajtu. Slobodno krenite u akciju  i puno srece.