Poštovani doktore, da li možete da mi kažete da li kontraceptivna sredstva, s obzirom da se koriste u cilju sprečavanja trudnoće, skroz isključuju ovulaciju? Po kom principu deluju..?

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Odgovor je potvradan. Unosenjem eksternih hormona prve i druge faze m.ciklusa mozak dobija informaciju da jajnici rade te im ne salje signale kojima bi ih stimulisao na rad- jajnici "miruju" Procitajte na sajtu tekst Kontracepcija.