Postovani molio bih vas za pomoc u mom problemu, dokazana mi je azospermija, ali niko mi ne moze reci od cega i kako, mada to u ovoj situaciji nije ni bitno. Voleo bih da mi kazete postoji li bilo kakva mogucnost da supruga i ja imamo dete? Nisam rekao, sa zenom mi je sve u savrsenom redu, bila je na svim mogucim pregledima. Hvala unapred

    Odgovoreno: 04. 11. 2020.
    • Poštovani,
      Uzrok azospermije (potpuni nedostatak spermatozoida) može biti genetičke prirode ili da je azospermija stečena tokom života. Genetički uzrok azospermije leži u submikroskopskim delecijama u AZF (Azospermia factor) regionu na dugom kraku Vašeg Y hromozoma. Što se tiče stečene azospermije ona može biti posledica na primer nekih virusnih infekcija (zauške, boginje, herpes virusi...), parazitskih infekcija (filarijaza) ili neke bakterijske infekcije (sifilis).

      Srdačan pozdrav