Pozdrav moje ime je Aleks zelim da pitam za visinu imam 16 godina i visok sam 176cm i me zanima dali mogu da narasnem do 21 godinu

    Odgovoreno: 20. 12. 2022.
    • Pozdrav dragi Alekse,

      što se genetike tiče, visina je poligena osobina (dakle više gena utiče na visinu). U tvojim godina je takođe veoma važna i ishrana, važno je i bavljenje sportom i ništa manje važno je da imaš zdrav i redovan san. Dakle, genetika ima udela u visini, ali s druge strane veoma su važni i faktori sredine.