Mlađa ćerka je sa 4godine operisala krajnike vadili smo krvnu grupu bila je A+.Sa 20 godina se udala rodila dete a pre porođaja vadila krvnu grupu A- i to.proverila dvaput.Kako je to moguće?Otac joj je 0+(davalac je krvi),ja sam A+ Da li možete da mi objasnite?Hvala unapred!

    Odgovoreno: 21. 12. 2022.
    • Što se genetike tiče, moguće krvne grupe Vaše dece ili deteta su: A+, A-, O+ ili O-. U ovom slučaju Vaša kćerka je nasledila kombinaciju A-. Pre dvadeset i kusur godina koristili su se testovi određene senzitivnosti, a danas su ti testovi daleko sofisticiraniji, tako da slobodno verujte poslednjem nalazu. Za kraj bih samo dodao da nemate razloga za brigu, jer je svakako moguće da dvoje roditelja koji su Rh+ dobiju Rh- dete.

      Srdačan pozdrav