Poštovani, radio sam analizu HLA B27 ag zbog upornih umerenih bolova u LS kičmi i bolova u mišićima i rezultat je sledeći HLA A je 2 -, a HLA B je 18, 50 dr reumatolog nije sasvim sigurna šta je pominje Behčetov sindrom ali u sumnji, hvala unapred... Dg je M35 i M 46

    Odgovoreno: 21. 12. 2022.
    • HLA-B27 nije gen za bolest, već gen predispozicije za određene reumatološke bolesti. Iz nalaza koji ste dostavili, Vi niste nasledili HLA-B27.