Postovani, Da li u slucaju loseg rezultata kariotipa, u narednoj trudnoci postoji rizik za bebu ili mozda i bez obzira na los kariotip (zavisno koliko nije dobar) da beba bude zdrava i normalna!

    Odgovoreno: 12. 03. 2023.
    • Poštovana,

      sve zavisi od toga šta Vam je pronađeno u kariotipu. Navešću Vam primer. Ako je pronađeno da je neka osoba (muško ili žensko) u svom kariotipu nosilac homologe Robertsonove translokacije za hromozom 21 takava osoba će uvek imati (100%) dete sa Daunovim sindromom.
      Srdačan pozdrav