Postovani,moja cerka ima Tarnerov sindrom 45x/47xxx (mozaik) zatrudnela je prirodnim putem. Sada je u 15 nedelji,ceka amniocintezu. UZ je u redu. Moje pitanje glasi: da li ce amniocintezom moci da se utvrde eventualne anomalije ploda,posto i majka sama ima problem? Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 06. 2021.
    • Poštovana,

      kod Vaše kćerke je došlo do grešaka u prvim mitotičkim deobama dok je ona bila na stupnju zigota i zato se rodila kao mozaik za Tarnerov sindrom (45,x) i super ženu (47,xxx). Svakako, amniocentezom će primetiti bilo kakva nepravilnost njenog ploda.