Postovani, rodila sam blizance (djevojcice) sada stare 18mjeseci, interesuje me koliko je moguce da se one razlikuju jer jedna ima kovrdzavu kosu, gustu ( kao otac) druga ravnu i tanku( kao moja), razlicite crte lica, kao i gradja jedna je sitnija druga dosta krupnija. Vizuelno ( na prvu) nemaju slicnosti pa me sve to malo buni.. Mogu li se geni toliko podijeliti kad je rijec o blizancima. Ima li jos ovakvih slucajeva? Hvala unapred na odgovoru. Lp

    Odgovoreno: 20. 02. 2021.
    • Poštovana,

      iz Vašeg opisa se može zaključiti da ste Vi rodili dvojajčane (dizigotne) bliznakinje! Dvojajčani blizanci mogu biti istog ili različitog pola, iste ili različite krvne grupe... One su sestre kao npr. što u nekoj familiji imate dve rođene sestre - jednu stariju i jednu mlađu. Kod Vas je došlo do hiperovulacije i dve jajne ćelije su se oplodile sa dva spermatozoida, i na taj način su nastale Vaše ćerke.

      Nadam se da sam uspeo da Vam razjasnim nedumicu koju ste imali.

      Srdačan pozdrav