Postovanje, Trudnica sam. U 22.nedelji radjena je amniocenteza, rezultati su stigli u 24.nedelji. Receno mi je da je nastala pomena na jednoj celiji, da to nije zabrinjavajuce I da kordocenteza bi mi bila sada rizicna, te da o tome vidim sa svojim ginekologom. Medjutim citajuci o rezultati a, jako sam zabrinuta. Imam 34godine. Rezultat je 47XY +7 Da li imam razlog za brigu, s o zirom da su mi rekli da ne bi trebalo da bude problema. Hvala Vam neizmerno.

    Odgovoreno: 09. 11. 2020.
    • Poštovana,

      da li Vam u rezultatu stoji 47, XY+7/46,XY ili samo ovako kako ste napisali (47,xy+7)? Biće da je reč o mozaičnoj formi, ali samo obratite pažnju šta tačno piše u rezultatu.