Postovanje

    Imam 13 godina, visok sam 161 cm otac mi je visok 179 a majka 172, deda preko mamine strane je bio visok 193 da li ja tu visinu mogu povući na dedu, kako da vise narastem

    Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 11. 2020.
    • Poštovani,

      Visina je poligena osobina, a to znači da je ta neka osobina (npr. visina tela koja tebe interesuje) određena većim brojem gena. Da bi se takva osobina ispoljila kod čoveka potrebno je udruženo delovanje većeg broja gena i faktora spoljašnje sredine. S obzirom da imaš samo 13 godina pred tobom je tek period odrastanja i sazrevanja i gledaj da to iskoristiš na najbolji mogući način, a to je da se redovno i zdravo hraniš, baviš sportom (košarkom), imaš redovan i pravilan san i ostale zdrave stilove života.

      Veliki pozdrav.