Postovani, u penziji sam godinu dana i od tada su bolovi u krstima i kukovima, narocito lijevi kuk i bol ide niz butinu i dalje i cini me nervoznom. Od kad sam u penziji sam dodatno omrsavila, inace sam bila mrsavko, sada imam ispod 50 kg, visoka 166. Pokusala sam sa mazanjem raznih masti, ruske vode, joga vjezbama, nista ne pomaze, znam da je cesto sve iz glave. Imam manji problem i sa debelim crevom. Imala sam l995. Vaginalnu operaciju i nije mi uradjeno najbolje, neki savovi smetaju, ginekolog predlaze lokalni zahvat. Ponekad me uhvati panika. U toku spavanja i lezanja duzeg, bol skoro nestane. Stajanje je najgore a i duze sjedenje. Molim za savjet sta da poduzmem, bolovi su jaki a nesmem uzimati analgetike iz rayloga sto sam alergicna na analgin, bojim se. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 01. 11. 2012.
    • Poštovana,
      Javite se prvo gastroenterologu da se utvrdi šta je sa debelim crevom i ginekologu uz kompletne laboratorijske analize. , a posle toga sa tim svim nalazima javite se fizijatru koji će odrediti dalje dijagnostičke pretrage kičme i kukova i predložiti fizikalne terapije. Nije potrebno da se bojite, nego da se odmah uputite lekarima.