Postovani, uradila sam rtg kraljeznice sa dijagnozom lumboischialgia lat dex, i. V prostori u visini th-l prelaza, l 1-2. L2-3, odnosno l-s prelaza, učine se straga užim. Trpim strašne bolove a za terapije trošim melcam, fastum gel i inekcije rheumesser+tramadol+dexameth x 5 dana. Zanima me jeli trajno oštećenje kičme ili je izliječivo. . . . Jer imam bolove još uvijek. Unaprijed se zahvaljujem

    Odgovoreno: 01. 11. 2012.
    • Poštovana,
      Degenerativna reumatska oboljenja se ne mogu izlečiti, ali se bolovi mogu suzbiti ili značajno smanjiti i zato bolove trebamo redovno da kontrolišemo fizijatrijskim tretmanima i određenim lekovima koje gastrointestinalni aparat podnosi.