Postovani, ustanovljena mi je dijuagnoza polidiskopatija vratne kicme, bolest je pocela od 2004, a mrnalaz sam radila 2010god. Zanima me da li smem da treniram u teretani i dalje i da li su smetnje koje osecam a to su jaki bolovi u vratu, ramenima, trnjenje jedne ruke i zanima me koji sport i vezbe bih smela da radim. Mr nalaz. Postoji naglasena fizioloska cervikalna lordoza. Prsljenska tela ocuvane visine, bez znakova patoloske infiltracije masne kosne srzi prikazanih prsljanova. Kicmena mozdina je normalne morfologije, bez fokalnih ili difuznih patoloskih signala mijelopatije i bez sirinksa. Registruju se degerativne promene, sa postojanjem rubnih prednjih i zadnjih osteofita. Na c3-4 iv. Nivou registruje se dorzomedijalno, dominantnije desno postojanje protruzije diska bez razvoja kompresivne mijelopatije. Na c4-5 iv. Nivou vidi se snizen i. V prostor, degenerisan i. V disksa znacima siroke dorzomedijalne protruzije. Postoji obliteracija desnostranog recesusa, stenoza foramena. Takodje je evidentan disk-medularni kontakt, ali bez razvoja kompresivne mijelopatije. Na c5-6 i. V nivou vidi se snizen i. V prostor, degenerisan i. V disk, sa znacima siroke dorzomedijalne protruzije. Postoji obliteracija desnostranog recesusa, stenoza foramena. Takodje je evidentan disk-medularni kontakt, ali bez razvoja kompresivne mijeloatije. U paraspiralnim zonama nema periradikularnih cisti (odnosno znakova eventualne traumatske avulzione lezije) . Inace pri jakim bolovima pijem midokalm, diklofen i fizikalna (dd, ultrazvuk, laser, r. Masaza) bude mi malo bolje ali nista znatno, pa sam zelela da vas pitam imate li neko resenje za mene, unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 01. 11. 2012.

Komentari na pitanje: #104117

    • danijela stancic 08. 12. 2012.

      Potoji naglasena fizioloske cervikalna lozdoza. Prsljenska tela ocvane visine bez znakova patoloske infistracije malne kosne srzi prikazanih prsljenova. Kicmena mozdina je normalne morfoge bez fokalnih ili difuznih patoloskih signala mijelopatije i bez sirinksa. Registuju se degerativne ppromene sa postojanjem rubnih prednjih i zadnjih osteofita. Na c3_4 i v. Nivou vidi se snizen i. V prostor, degenerisan i. V disk sa znacima siroke dorzomedijalne protruzije i ekstenzije put dorzolateralno desno. Postoji obliteracija desno stranog recesusa, stenoza foramena i znaci intraforaminalne kompresije odgovarajuceg radiksa. Takodje je evidentan disk-medularni kontakt, ali bez razvoja kompresivne mijelopatije. Na c4_5 i v. Nivou registruje se dorzomedijalno dominantnije desno postijanje protruzije diska, bez razvoja kompreasivne mijelopatije. Na c5_6 iv. Nivou vidi se snizen iv. Prostor degenerisan iv disk sa znacima siroke dorzomedijalne protruzije i ekstenzije put dorzolaterno levo. Postoji obliteracija levostranog recesusa, stenoza foramena i zanci intrafoiraminalne kompresije odgovarajuceg radiksa. Takodje je evidentan disk -meduralni kontakt ali bez razvoja kompresivne mijelopatije. U paraspiralnim zonama nema periradikularnih cisti. Imam jake bolove duz leve ruke i ramena, terapija diklorapid, tetrazepam, tanakan, nije dala rezultate. . . Molim za pomoc. . .