Postovani imam sina od 8 meseci, ima tortikolitis pre mesec dana nam je to uoceno, radimo vojtine vezbe i vezbe za vrat, ali ja nevidim efekat jer jos uvek drzi glavu ukrivo, koliko je potrebno vremena da se vidi promena i dali je moguce da to prodje bez hiruskog zahvata? Hvala

    Odgovoreno: 06. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Vežbe za korekciju tortikolisa treba sprovoditi dugo, uporno po savetima i kontroli fizijatra, koji će prema stanju utvrditi stepen napredovanja i eventualne druge terapijske metode. Tortikolis uz veliku upornost kod vežbanja može da prođe bez operacije.