Poštovani, imam 27 godina, rodila sam prije godinu i po i od tada imam bolove u kralježnici. Međutim prije otprilike 6 mjeseci počele su neobične tegobe te sam napravila mnoge pretrage i konstantno obilazila doktore. . Neurologa, stomatologa, ortodonta, čeljusnog kirurga, otorinolaringologa te na kraju psihjatra. . Imam opsežnu medicinsku dokumentaciju iz koje je teško postaviti pravu dijagnozu. Više manje svi su mi nalazi u redu. U razdoblju određenih zdravstvenih tegoba spavala sam u čudnim položajima tj. Glava mi je bila u povišenom položaju na jastuku, pa sam tjedan dana spavala u polusjedećem položaju sa glavom zabačenom u natrag. . Probudio me jak pritisak u glavi, začepljenost nosa, ušiju, pritisak u licu. . Lagano zakočena čeljust. Uglavnom kao jedan veliki tlak koji nisam mogla izjednačiti. . Kao kod poljetanja ili ronjenja. . Imam savršene sinuse sa kojima nikad nisam imala problema što je i doktor potvrdio, dakle ne radi se o njima. Nakon toga počinju moje tegobe: stezanja glave, pogotovo oko ušiju, začepljenje i drvenjenje ušiju, čak i jedne strane lica, pritisak u gornju čeljust i zube, zatezanje oko zubiju i čeljusti lagano oticanje obraza, pritisak u potiljku i pritisak u licu oko nosa i očiju, bol sljepoočnica na dodir. Tegobe se pogoršavaju kada legnem. . Počinje stezanje i pritisak u licu. Kao da me sve kosti glave i lica bole, a pogotovo ako spustim glavu dolje. Ponekad osjećam bol u mišićima lica i vrata, vrtoglavicu i mučninu. Pogotovo u vožnji. U početku sam imala i zujanje u ušima. Otišla sam i na masažu glave i vrata međutim masaqža je isprovocirala tegobe, počelo je još jače stezanje cijele glave i lica, čak i nepca do grla. Prije par dana sam slikala vratnu kralježnicu i nalaz glasi: snimke vratnog segmenta kralježnice primjerene mineralizacije i održane visine trupova kralješaka u alordozi s dorzalnim gibusom c4-c5-c6. Održana stražnja interkorporalna linija. Uredna visina i. V. Prostora. Ventralne i dorzalne koštane apozicije c5 i c6. Primjeren tijek artikulacijskih i spinoznih nastavaka. Uredna širina i. A. Prostora malih zglobova. Ušiljeni unkalni nastavci. Prominentni poprečni nastavci c7. Dg m479 – spondiloza, nespecificirana molila bih vas da mi pojasnite rtg vratne kralježnice i koliko on može biti povezan sa mojim simptomima? Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 06. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Malo je poverovati da vaši neki problemi potiču od opisanih promena na vratnoj kičmi. Pored izvršenih specijalističkih pregleda predlažem vam da da uradite alergološke probe. Za vrtoglavice i trnjenje lica trebalo bi da vas pregleda i neurolog.