Postovani, vec godinu i po dana imam konstante grceve u levom stopalu i prstima koji se javljaju skoro svake noci, nekada i po dva puta za noc, nevezano za stepen aktivnosti u toku dana. Napominjem da sam pusac, a inace vec tri godine bolujem od diskushernije na l3-4, 4-5, l5-s1. Isla sam na fizikalnu terapiju bez rezultata. Sta mi je ciniti? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 06. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Pomenute tegobe mogu nastati zbog oštećenja određenih korenova živaca zbog diskus hernia. Grčevi mogu nastati i zbog olštećenja krvnih sudova ili reumatskih promena na samom stopalu. Koliki vam je šećer? Prestanite pušiti.
      potrebno je fizikalne terapije dovoljno dugo sprovoditi, kao i vežbe za jačanje leđnih mišića.