Ja sam u teretani podignuo teret nepravilno prilikom izvodjenja mrtvog dizanja i javio mi se bol u donjem delu ledja. Bio sam kod fizoioterapeuta dao mi je da napravim rtg i posle neke inekcije i jedno vreme posle toga me nije bolelo. Posle mesec dana od povredjivanja sam opet krenuo u teretanu ali tu vezbu ne radim vise. Sad je opet pocelo da me boli i to prilikom sedenja ili lezanja cak osecam i blago trnjenje u butinama i listovima a i kad se sagnem pa se dizem i tad boli. Takve iste simptome sam imao i posle povrede ali su prosli kazem nije bilo bolova oko 3 nedelje pa sad opet. Sta vi mislite sta je to u pitanju? Sta bi trebalo da radim? Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 08. 2012.

Komentari na pitanje: #101880

    • Uradio sam i magnetnu rezonancu. Napisacu vam ceo izvestaj. Molio bih vas da mi kazete sta mislite na osnovu izvestaja sa magnetne rezonance? Mr pregled lumbosakralnog segmenta kicmenog stuba: uradjeni su t1w i t2w sagitalni tomogrami lumbosakralnog segmenta od th10 do sakruma, kao i pdw transverzalni tomogrami u visini l1-s1 intervertebralnih diskova. Normalno održana lumbalna lordoza. Vidi se laka sinistrokonveksna skolioza. Nema znakova frakture, infiltracije ili dislokacije pršljenskih tela snimljenog segmenta. Conus medullaris nalazi se u visini l1 pršljena. U duralnoj vreći se ne vide patološke promene. Na l1-2, l2-3 i l3-4 i. V. Nivoima vide se održani iv diskovi bez znakova hernijacije i bez stenoze spinalnog kanala. Na svim opisanim nivoima i. V. Forameni su bez stenoze. Na l4-5 i. V. Nivou vide se degenerativne promene pokrovnih plooča sa incipijentnim naspramnim osteofitima, kao i asimetrično anularno bubrenje iv diska, prominentnije mediolateralno sa leve strane koje lako imprimuje duralnu vreću i kompromituje levi l5 korena u odstupu, bez stenoze spinalnog kanala. Obostrano i. V. Forameni nis! U stenozirni. Na l5-s1 iv nivou nema hernijacije iv diska. Spinalni kanal i iv forameni nisu stenozirani. Zaključak: minorna sinistrokonveksna skolioza ls segmenta kičmenog stuba sa asimetričnim bubrenjem iv diska na l4-5 iv nivou koji imprimuje prednju površinu duralne vreće bez stenoze spinalnog kanala i kompromituje ishodište l5 korena.