Poštovana,
    imam bebu staru deset meseci koja je rođena sa pes ekvinovarusom, obostrano simetričan. Nosio je longete do 3 meseca, pa je dobio da nosi denis braun cipelice, kod njega nisu oslabljene potkolenice i bukvalno mu se ne vidi deformitet.
    Interesuje me Vaše mišljenje, ortoped kaže da su mu noge sjajne i rekao je da će mu tek sa godinu dana snimiti noge?

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • Kod dece sa deformitetom tipa pes equinovarus, osim longeta primenjuje se i fizikalni tretman i obično se takvo dete sagledava timski (i ortoped i fizijatar). Ukoliko Vaše dete nije imalo fizikalni tretman, potrebno je da ga odvedete fizijatru na pregled. Ako je pak ovaj tretman ipak obavljen i deformacija korigovana u potpunosti, potrebni su samo kontrolni pregledi, posebno u fazi prohodavanja.