Poštovani,

    Beba puni 6 meseci za 13 dana. Dobili smo na poklon dubak. Da li smem da je stavim, nekad u toku dana, na kratko? Ili ne preporucujete? Cula sam da je dubak stetno "pomagalo" i da je u Kanadi zabranjeno koriscenje.

    Odgovoreno: 05. 11. 2020.
    • Postovana , nikako ne bih preporucila dubak ! Prvenstveno beba je jos mala , prvo mora da nauci sama da sedne , zauzme četvotonozni polozaj , klececi , pa tek onda da se vertikalzuje , odnosno , uspravi i stane na noge i stekne reakcije ravnoteze, da bi kasnije hodala . Dubak moze samo da naskodi , pogtovo u tim mesecima , kada nam je pravilan razvoj lumbalne kičme jako vazan !

      Srdačan pozdrav !

      Tamara Masal , dečiji terapeut.