1. Vežbanje kod osteopenije

    Pitanje broj: #164994

    Poštovani, imam osteopeniju. Zanima me da li osim vežbi za osteopeniju smem da radim neke zahtevnije vežbe, odnosno da idem na aerobik, pilates i slično?

    Odgovoreno: 08. 12. 2019.
    • Naravno da možete i treba da radite vežbe tog tipa koje ste naveli. Osteopenija nije bolest, već morfološko, a time i funkcionalno stanje kostiju, koje u svojoj osnovi ima mnogo faktora koji na to utiču. Suština poboljšanja koštane gustine je upravo u pokretu uz ishranu bogatu kalcijumom i vitaminskih  suplemenata iz grupe vitamina D.

Komentari na pitanje: #164994