1. Povreda potkolenice i hematom

    Pitanje broj: #163539

    Krajem prošle godine sam pala i povredila potkolenice. Nije došlo do preloma, ali je bilo otoka i modrica. Gotovo odmah sam počela da koristim Hepatrombin, ali su se i pored toga formirali hematomi. Radi se o površinama kože od oko 10 cm u prečniku, koža je tamnija, tvrda na dodir i dlačice su mnogo gušće. Na ultrazvuku su mi rekli da je potrebno samo praćenje, ali nalaz ultrazvuka nisam dobila. Prethodnih dva dana hodam više nego inače (nekoliko sati u toku dana) i primetila sam da je desna noga počela da me boli na mestu gde je hematom. Bol je tup i javlja se sa svakim korakom, ali ne u mirovanju. Zbog godišnjeg odmora ne mogu odmah da odem na ultrazvuk, pa me zanima, je li taj bol nešto u vezi sa čim treba da se brinem i kako da ga umanjim?

    Odgovoreno: 03. 10. 2019.
    • Potkolenica je širok pojam... pretpostavljam da se radi o kolenima, koja kao kompleksni zglob, mogu biti traumatizovana u njegovim mekim strukturama (tetivama, ligamentima, mišićima u okolini zgloba). Vaše stanje svakako, zbog tegoba koje osećate, zahteva fizikalno lečenje, minimum 10 dana uz još jednu kontrolu UZ i MRI.