Molim vas za pomoc, imam bolove u levom kolenu. Idem na terapiju ali povremeno i nocu imam bolove koji su neizdrzljivi. Dijagnoza - ostecenje hrskavice u kolenu. Idem na terapiju strujom i vezbe. Molim vas koju ishranu da konzumiram, koji sportovi su mi dozvoljeni. Dobila sam metafex za bolove. S postovanjem

    Odgovoreno: 18. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Za sada, dok imate bolove, fizikalna terapija, elektro + kineziterapija. Kući, noga podignuta na ravnu podlogu sa valjkom od peškira ispod kolena.
      pošteda od šetnje, dužeg stajanja.
      elastični zavoj samo pri hodu i stajanju, u miru skinuti zavoj.
      analgetici 3-5 dana 2x1 dnevno.
      tek kad bolovi prestanu, nastaviti sa vežbama za kvadriceps i stabilizatore kolena, kasnije sport.
      suplementi tipa osteobiflex, piascledin, dona i slično.
      u slučaju nastavka tegoba, pregled ortopeda, rtg kolena ili mr kolena