Skoro sam radila rtg vratne kicme i rtg th kicme, nalaz je: ispravljena fizioloska lordoza kicme, laka torakalna skolioza i diskretno i delimicno ispravljena fizioloska kifoza th kicme. Ocuvan visinski promer, morfologija i kostana struktura tela vratnih i torakalnih prsljenova. Lako suzeni iv prostori th viii-thx. Lateralne mase c7 jako naglasene obostarno. Hipoplazija xii rebra obostrano, izrazenije desno. Dijagnoza: lordosis alia m404. Scoliosis thoracogenes m413. Morbus disci intervertibralis, non specificatus m519. Malformationes costarum congenitae alie q766. Zamolila bih vas za pojasnjenje snimka i savet sta preduzeti u ovom slucaju.

    Odgovoreno: 18. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Kakve tegobe imate, koliko godina?
      imate torakalnu skoliozu, promene na diskusima torakalne kičme, urođene promene na xii rebru, bar po dijagnozama
      savet: uvek pitajte radiologa da vam protumači snimak.
      javite se fizijatru radi pregleda.