Poštovani, imam 18 godina i skoliozu od 25 stepeni. Nosio sam mider i svakodnevno radim vjezbe preporucene od strane fizijatra. Uspio sam cak i da ispravim kicmu. Interesuje me kakve ce posljedice to imati po moje zdravlje i kretanje u buducnosti?

    Odgovoreno: 28. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Nastavite da vežbate i da se redovno javljate na kontrole kod fizijatra i ortopeda. U lečenju skolioza najvažnije zaustaviti dalje napredovanje i održati postojeću korekciju. Ukoliko prekinete lečenje pored estetskih možete imati respiratorne i kardiovaskularne poremećaje u zavisnosti od nivoa promena na kičmi.