Postovani, otprilike mjesec ipo dana osjecam nesto cudno u donjoj lijevoj strani ledja, samo kada sjedim u krivo ili kada nesto radim pa se dosta savijam. To nije bol, vec neki blagi sekundarni probod, ziganje ili peckanje, neka nelagoda, a rijetko kada zigne isto kao da zigne do lijevog kuka. Na lijevoj strani imam jedan mladez, pa sam se obratila dermatologu koji mi je rekao da je mladez uredan. Inace, mladez kad pipam i pritiskam nista ne osjecam. Jednostavno, ne mogu da opipam mjesto iz kojeg taj osjecaj dolazi, jer me nista ne boli na dodir. Inace, vec godinama provodim dosta vremena za kompjuterom u nekom zakrivljenom polulezecem polozaju na lijevoj strani, naslonjena lijevim laktom od krevet, pa ne znam da li moze biti od toga. Jako sam uplasena i veliki sam hipohondar i non stop mislim na to i cekam kada ce me zignuti i domah pomisjam na najgore. U teretani sam takodje provodila vrijeme svakodnevno, a vec 4 mjeseca ne treniram zbog obaveza. Dok sam isla u teretanu nikada me nista nije boljelo i dosta sam trcala. Takodje sam bila i na masazi i maserka mi je rekla da nije nista strasno, da osjeca da mi je napet neki paralumbalni misic sta god to znacilo. Da li mi mozete reci da li to moze biti nesto opasno jer sam jako uplasena. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 15. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Potreban je pregled fizijatra. Verovatno se radi o mišićnom bolu i odgovarajuće vežbe će vam pomoći. Ipak je obavezan pregled i eventualna dodatna dijagnostika kako bi se tačno znalo u čemu je problem.