Pre nekoliko meseca sam se "ušinuo", nakon čega sam osetio bol u predelu međurebarnih mišića sa leve strane u visini leve grudi, ali više prema leđnom delu. To se desilo u bazenu posle jednog istezanja, nakon čega se čak pojavio blagi otok u tom delu, koji je uistinu brzo prošao, naročito kada sam izašao iz pretople vode spa centra (35 c) , u kojoj sam boravio punih sat vremena. Istog dana sam otišao kod lekara, i on je nakon pregleda utvrdio da je reč o istegnuću mišića. Nakon toga sam išao, za svaki slučaj, i na ekg (zbog povremenog osećaja utrnutosti leve ruke) , ultrazvuk stomaka (zbog blagog otoka koji se pojavio nakon tog istegnuća sa leve strane) , vadio krv i svi nalazi su bili dobri. No, i posle četiri- pet meseci osećam, manje-više isti problem. Šta više od jedne tačke iz ramena, ako je pritisnem, neprijatan osećaj se proteže duž cele leve ruke, nakon čega ona "bridi". Ta utrnutost i osećaj da mi ona "bridi" imao sam i 2011. Kada sam bio kod neurologa i fizijatra, gde sam posle fizikalnog tretmana i promene jastuka prevazišao taj problem (hronični cervikalni sindrom) . Na poslu dugo i većinom nepravilno sedim, radeći za računarom, takav je posao. Osim ponekad šetnje, nemam skoro nikakvu fizičku aktivnost, mada mi je i tada preporučeno da idem na plivanje. Problem ne postoji tokom mirovanja. Npr. Kada ustanem nema ni vrlo blagog otoka sa leve strane u nivou leve grudi prema leđima i on se eventualno pojavi sa nekim istezianjem mišića tog dela, kao ni povremenog laganog bola i povremene utrnutosti koja se širi levom rukom. Pre nekoliko dana sam učinio pokret gde me je opet nešto "uštinulo" u međurebarnom delu sa leve strane više prema leđima, kao i do sada, a onda me je toliko zabolelo da nisam mogao da udahnem celim plućima. Bol je prestao nakon što sam pio diclorapid od 75mg i mazao bolno mesto fastum gelom. Bol se smanjuje i kada mažem beinwell gavez gelom dr. Theiss, odnosno kada pijem lek mydocalm i to jednom dnevno - uveče. Bol - sevanje mi se reflektuje prema levom delu grudi, ali tupu bol ponekad osećam i u predelu vrha ključne kosti. Na fotografiji se vidi da na levom ramenu, u predelu ključne kosti, nemam udubljenje, koje imam na desnoj strani. Imam 46 godina, ranije sam se bavio sportom, ali godinama to ne činim ni rekreativno, jer ne stižem zbog porodičnih i obaveza na poslu. Sedeći, za računarom, provedem dnevno i po deset i više sati. Molim za savet, jer se uvek pribojavam da se, nedaj bože, iza nečeg običnog ne krije nešto drugo. Hvala na savetima

    Odgovoreno: 17. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Potrebno je da se javite fizijatru radi pregleda i započinjanja kineziterapije- posebnog programa individualnih vežbi koje će vam pomoći da se rešite bolova.
      vaš problem je u vratnoj kičmi - cervikalni sindrom ali i u torakalnoj kični. Potrebno je uraditi rtg c i th kičme, pregled fizijatra i započeti sa terapijom