Poštovani, imam 28 godina, dve trudnoće iza sebe. Bila sam aktivni sportista do svoje 25 godine, kada sam ostala trudna sa privim detetom. Razlika izmedju deci je godinu ipo dana. . . . Ugojila sam se u obe trudnoće po 15 kg. . . Pre 10 godina sam imala povredu kicme, odnosno pad na ledja, lumbalni deo na treningu, bolelo je par dana, niko mi tad nije dao nikakav snimak da radim. . . . Kao sto rekoh sa 25 godina sam ostala prvi put trudna i moje fizicke aktivnosti, tj treninzi su slali, sada sam se ponovo aktivirala ali ne u onoj meri u kojoj sam bila do 25 godine. . . . Bolove u ledjima sam svremena na vreme uvek osecala, ali sada od zimus, bolovi su sve jaci i jaci. Boli u lumalnom delu kicme, bol se popne na cela ledja, u lopatice, pa se spusti niz nogu sve do unutrasnje strane stopala i svod stopala (desna strana je u pitanju) . Sad trenutno imam neopisivi bol u lumalnom delu i u unutrasnjoj strani stopala i ahilovoj tetivi. . . . 18. 5. 2015. Imam zakazano simanje rtg ls kicme. . . . . Sta sam primetila je jos da sam se smanjila. Bila sam visoka 173cm a sad sam 169cm. . . Da li to ima neke veze sa ovim?. . . . . . . Sto se moje kilaze tice. . . U janaru ove godine sam imala 85kg, sada imam 73kg, i jos sam u fazi skidanja kilograma. . . . Na ovu moju visinu ne znam ni do koliko da idem sa kg, sta vi mislite? Unapred hvala na odogorima na moja pitanja.

    Odgovoreno: 17. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Uradite rtg ls kičme, pregled neurologa, eventualne dodatne dijagnostičke pretrage, što zavisi od rtg nalaza i pregleda neurologa. U vezi sa ishranom, konsultujte se sa nutricionistom a pregled fizijatra radi fizikalne terapije.