1. Metalna pločica kod operacije skočnog zgloba

    Pitanje broj: #159124

    Pištovani, imam 37 godina.

    Pre dve godine sam imao prelom skočnog zgloba i data mi je urađena operacija i stavljena metalna pločica sa 6-7 šrafova. Da li postoji potreba za vađenjem te iste pločice i odlaska ponovo pod nož ili ne?

    Ovo vas pitam samo iz razloga jer nemam nikakve smetnje niti bolove prilikom hodanja, laganog trčanja i svakodnevnih aktivnosti.

    Hvala

    Odgovoreno: 25. 09. 2018.

Komentari na pitanje: #159124

    • Poštovanje, prošlo je godinu dana od operacije skočnoga zgloba, ugrađene su pločice i šrafovi. Uglavnom, kada se preoptereti zglob hodanjem, otekne i pojavljuju se podlivi, ujedno i bol pri hodanju, lekar koji me je operisao kaže da treba da se čeka 2 godine za skidanje pločica i šrafova, a privatno u ,,medical", košta 1.900e. Nisam u mogućnosti da platim toliko. Molila bih vas da mi kažete kako da zaštitim zglob da mi ne bi natjecao? Hvala.

    • Pozdrav, prije 4 mjeseca sam imalo nesreću, slomio sam obadvije kosti blizu skočnog zgloba. Ali poslije vađenja kinaca, rana na vanjskoj starni ljeve noge ne zarasta radi bakterije, savijetuju da izvadim tu stranu pločica pa me zanima je li rano za vađenje, jedan ortoped kaže da može, a drugi da može tek za godinu dana.

    • Pre 14 meseci sam operisala 8 prsljen, stavljeni su mi srafovi. Sad sam počela raditi teške poslove, imam jake bolove. Je l moguće da je to popucalo?

    • Postovsna Pre 2 nedelje polomio podkolenicu desne noge i izvrsen operativni zahvat i stavljena plocica pa me zanima dali ja tu plocicu mogu ako se pomeram pomerit i da time mogu povrefit il nesto pomerit i kolko traju bolovi posle operacije Hvala

    • Postovani, Jos 2019. uradjena mi je operacija 47603-01 otvorena repozicija skocnog zgloba sa unutrasnjom fiksacijom dve ili vise sindesin maleolusa ORIF cruris l sin. Molim da mi odgovorite: Da li sa metalom koji mi je ugradjen (ne znam da li je titanijum) moze da mi se uradi snimak magnetnom rezonansom? Unapred hvala,