1. Vežbe za zatezanje

    Pitanje broj: #150600

    Pozdrav.

    Imam 16 godina i stvarno sam loše građen. Kad pogledam druge iz mog odeljenja i sebe, stvarno mi nekako bude neprijatno, pogotovo kad se skidamo na fizičkom. Imam malo sala na kukovima i na stomaku, i zanima me koje vežbe možete da mi preporučite da radim za celo telo kod kuće, znači bez teretane. I zanima me koliko dugo vremena bi mi trebalo da se zategnem, pošto mi je želja da imam 6 pločica. Imam 16 godina visok sam 169 cm i imam 55 kg.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Sa 16 godina imate toliko mogućnosti pred sobom, i što je najbitnije mogućnost da sami kreirate svoju budućnost. Ono što bih želeo da naglasim je to da nema nikakve potrebe da se zbog fizičkog izgleda osećate neprijatno u društvu jer fizički izgled je samo jedan deo onoga što ste Vi. Što se pločica tiče, dobra ishrana uz kvalitetan trening doneće rezultate sigurno. Potrebno je vreme za tako nešto, to su stvari koje ne idu preko noći, već su meseci potrebni da bi se došlo do željenog rezultata. Sklekovi i trbušnjaci su vežbe koje kod kuće možete obavljati bez problema i bez dodatne opreme. Savetujem da se preko youtuba još bolje upoznate sa vrstama trbušnjaka koje možete kući raditi. Što se ishrane tiče osnovno je smanjiti slatkiše, sokove i brzu hranu. Uz redovan trening i adekvatnu ishranu, rezultati će se vremenom videti, a Vi ćete se osećati sve bolje.