1. Pravilno treniranje u teretani

    Pitanje broj: #150839

    Poštovani,

    Imam 17,5 godina i treniram u teretani već godinu i 3 meseca, pa sam hteo da Vas pitam da li smem da počnem da radim mrtva dizanja i čučnjeve (sa velikom) kilažom naravno sa kaišem.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 02. 2017.
    • Poštovani,

      U Vašim godinama je preporučljiv rad na uopštenom jačanju tela. Akcenat je na to ravnomernom razvitku svih mišića. Mrtvo dizanje i čučnjevi sa velikim težinama zahtevaju dobro razvijene mišiće leđa i nogu i naravno, zahtevaju pravilnu tehniku rada kako ne bi došlo do povrede neke. Vaše telo se još uvek razvija tako da u teretetani bi trebalo da radite na ravnomernom jačanju celog tela. Vežbe za ledja tj. hiperekstenzija i lat mašina, kao i vežbe za trbušni zid su one koje će Vas pripremiti za mrtva dizanja i čučnjeve.